Nejčastěji kladené dotazy


Co je nutné připravit před čištěním?

K čištění budeme potřebovat pouze zásuvku s 220V, přístup ke zdroji čisté vody (ne dešťová) a volnou plochu, která má být vyčištěna.

Musí si zákazník koberce nebo čalounění před čištěním vaší firmou vysát?

Ne.

Zůstává po čištění koberec/ čalounění mokrý(é) ?

Ne, pouze vlhký(é).

Jak dlouho koberec (čalounění) vysychá?

Řádově v hodinách, v ideálních podmínkách i 30 minut po vyčištění. Obecně však nelze dobu jednoznačně určit, neboť je závislá na několika faktorech. Těmi jsou klimatické podmínky v místnosti, materiál, případně výška a hustota vlasu koberce.

V prostorách, kde koberec nebo čalounění dosychá, doporučujeme zajistit teplotu nad 20°C a odvětrání.

Kolik času čištění zabere?

Doba čištění je závislá na míře znečištění. Při standardním znečištění lze orientačně počítat s 30 m2 za hodinu, křeslo 10-15 minut, trojmístná sedačka 20-30 minut.

Čistíte koberce a čalounění i ve vlastních prostorách?

Ano, včetně odvozu i dovozu. Jedná se o novou službu, kterou jsme zprovoznili počátkem letošního roku. Předání a vyzvednutí koberců je ovšem nutné předem dohodnout telefonicky nebo emailem.

Nemohu zajistit odklizení veškerého nábytku z koberce, je možné čištění i tak realizovat?

Samozřejmě ano. Drobnější kusy nábytku si je schopen náš pracovník sám vhodně přesunout, stěhování metrákové skříně po nás, prosím, nechtějte :-). V praxi velmi často čistíme koberce zastavěné nábytkem, který by bylo náročné přemísťovat. Nábytek s podstavami přímo na zemi se čistí kolem a pod ten, který stojí na nohách ve výšce 20cm a výše, se lze dostat hubicí extraktoru.

Jste schopni odstranit veškeré skvrny?

S politováním nutno konstatovat, že ne. Přestože jsme v drtivé většině těchto malých soubojů úspěšní, odstranit jakoukoliv skvrnu schopni nejsme. Především se to týká syntetických barev a lepidel, jejichž odstranění si vyžaduje použití velmi agresivních chemických látek, kterým zřídka odolá barva i materiál čištěného koberce (čalounění).